Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Szostak Janina” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
Rodzina Pławińskich przywiozła je do Morąga z rodzinnych Wodziek małej wsi na Podlasiu. Znalazł je ktoś z rodziny na skraju lasu pewnego poranka we wrześniu 1939 roku. Oprócz zdjęć znajdowała się w plecaku wojskowym chusteczka haftowana. Pobieżne nawet przejrzenie zdjęć pozwala domyślać się, że musiały należeć do młodego kawalerzysty w stopniu plutonowego. Wśród zdjęć fotka młodej kobiety. Czy to ona wyszyła ułanowi chusteczkę? Czy dozwolone było naszemu ułanowi zobaczyć swoja ukochaną czy też zginął on od kul wroga gdzieś blisko Wodziek? Pani Janina Szostak „odziedziczyła” zdjęcia i chusteczkę po rodzicach i nadal je trzyma w nadziei, ze odnajdzie się ktoś z rodziny komu będzie można je oddać
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.