Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Wydarzenia w Morągu” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Monumentalne rzeżby ludowe "Morąg 80"”

 

Rzeźba ludowa w Parku Miejskim w Morągu

Kolekcja (zbiór/zespół): Wydarzenia w Morągu, Słowa kluczowe: rzeźby ludowe, "Morąg 80", monumentalne rzeźby ludowe, drzewolud, drewniane figury


Przedstawiana drewniana figurka jest rezultatem pleneru monumentalnej rzeźby ludowej "Morąg 80". W plenerze który odbył się w dniach 19 do 28 czerwca 1980 roku, udział wzięło 15 artystów z 10 województw. Morąg reprezentował Jurek Kaczorek. Wykonali oni razem 15 rzeźb.


Nazwa dokumentu: Rzeźba ludowa w Parku Miejskim w Morągu
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Wydarzenia w Morągu
Teczka (jednostki archiwalna): Monumentalne rzeżby ludowe "Morąg 80"
Numer ID: CATL 35 C / 14.4.4
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1800-01-01 - 1983-12-31
Miejsce wytworzenia: Morąg
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu; Stanisław Plaziński - ofiarodawca;
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: rzeźby ludowe, "Morąg 80", monumentalne rzeźby ludowe, drzewolud, drewniane figury
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Monumentalne rzeżby ludowe "Morąg 80""
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.